MEIST

Minu lugu!

Minu nimi on Kairi Getman. Mina olen brändi White Crow Design looja ja  disainer. Minu kohta saad teada rohkem sellelt lehelt. 

Tahan sulle rääkida sellest, miks ja kuidas sai see bränd alguse.

Esmalt olgu öeldud, et olen 2015 aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini eriala ja 2020 kaitsesin magistrikraadi moedisaini erialal. Seda, et tulevikus hakkan tegelema moe ja tekstiilidega teadsin aga juba 2000 aastal kui proovisin Tartu Kunstikooli tekstiili erialale aga sisse ei saanud. Nüüdseks on minu töö, hobi ja kirg omavahel ühendatud.

White Crow sai alguses 2018 sügisel kui olin oma magistriõpingutega Eesti Kunstiakadeemias poole peal. 

White Crow / Valge Vares – on eriline, mis tähistab samal ajal nii ainulaadsust kui ka originaalsust. 

Mudelite loomisel on mul mitu eesmärki, millest lähtun. Mulle isiklikult ja disainerina, on oluline jätkusuutlik maailm. Olulised on naturaalsed materjalid, mida on, oleks võimalik muretseda lähiringkonnast, ehk Eestist. Kõige paremal juhul saab ära kasutatud teiste tootmisettevõtete järele jäänud kangarulle ja ei pea tootma nende kleitide jaoks uusi kangaid. Samuti pean oluliseks, et mu kleidid oleksid kestvad, mugavad, hingavad ja kandja saaks nendega särada nii tööl, pidudel ja miksmitte ka mugavalt tunda kodus.  

Esiteks peab mudel olema unisize, Ehk kleit on ainult ühes suuruses ja sobib kõigile. Seetõttu pole ka White Crow mudelid kehakuju jälgivad vaid kleidid on kõigi seljas ainulaadsed. Lähtudes kandja erilisest ja ainukordsest füüsisest. 

Teiseks peavad lõiked olema loodud ainult sirgetest lõigetest. Lähtudes seljuhul ka olemasolevast kanga laiusest. Selline lähenemine disainile annab võimaluse säästa kangast, kasutades seda ära võimalikult palju. 

Hetkel on kodulehelt võimalik tellida kuus erinevat mudelit.White Crow Disainer Kairi Getman