MEIST

WHITE CROW DESIGN on eriline, modernne ja tulevikku suunatud rõivabränd, kes hoolib oma tegevuse jalajäljest.”

WHITE CROW DESIGN asutaja ja disainer Kairi Getman:

“Bränd sündis 2018.aasta sügisel kui olin oma magistriõpingutega Eesti Kunstiakadeemias poole peal, olles selleks ajaks juba kolme lapse ema ja teinud üle 18 aasta juuksurina tööd. Minu teiste tegevuste kohta saad teada rohkem sellelt lehelt. 

Brändi nimi White Crow / Valge Vares – on eriline,  tähistab samal ajal nii ainulaadsust kui ka originaalsust. 

Mudelite loomisel on mul mitu eesmärki, millest lähtun. Mulle isiklikult ja disainerina, on oluline jätkusuutlik maailm. Olulised on naturaalsed materjalid, mida on, oleks võimalik muretseda lähiringkonnast, ehk Eestist. Kõige paremal juhul saab ära kasutatud teiste tootmisettevõtete järele jäänud kangarulle ja ei pea tootma nende kleitide jaoks uusi kangaid. Samuti pean oluliseks, et mu kleidid oleksid kestvad, mugavad, hingavad ja kandja saaks nendega särada nii tööl, pidudel ja miks mitte ka mugavalt tunda kodus.  

Esiteks peab mudel olema unisize, Ehk kleit on ainult ühes suuruses ja sobib kõigile. Seetõttu pole ka White Crow mudelid kehakuju jälgivad vaid kleidid on kõigi seljas ainulaadsed. Lähtudes kandja erilisest ja ainukordsest füüsisest. 

Teiseks peavad lõiked olema loodud ainult sirgetest lõigetest. Lähtudes seljuhul ka olemasolevast kanga laiusest. Selline lähenemine disainile annab võimaluse säästa kangast, kasutades seda ära võimalikult palju. 

Hetkel on kodulehelt võimalik tellida kuus erinevat mudelit.”

 

White Crow Disainer Kairi Getman

“Brändi nimi White Crow / Valge Vares – on eriline,  tähistab samal ajal nii ainulaadsust kui ka originaalsust.”